wg daty alfabetycznie rosnąco malejąco

PRZEKROCZ GRANICE POZNANIA

14 edycja Gry Miejskiej zachęcała uczestników do podróżowania po Poznaniu tramwajami. Celem każdej grupy było odnalezienie łączników, a także specjalnych kodów na przystankach. Zwycięzcy poza nagrodami rzeczowymi wygrali też wycieczkę po nieczynnej zajezdni tramwajowej przy ul. Gajowej.

BITWA O WODĘ

Z okazji dnia Ziemi 25 kwietnia 2009 roku zorganizowana została II Gra Miejska w Szczecinie. Na graczy czekało nie lada wyzwanie, musieli złapać mitycznego złośliwego wodnika, który ponoć pojawił się w mieście. To jemu mieszkańcy przypisywali chwilowe braki w dostawie wody, m.in w fontannach miejskich...A dlaczego nagle się pojawił? Mieszkańcy miasta wiążą ten fakt z realizacją projektu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji "Poprawa jakości wody w Szczecinie".

POSZUKIWACZE PRAWDY

W sobotę - 13 czerwca - już po raz piętnasty charakterystyczni łącznicy przekazali grupom śmiałków pakiety startowe i rozpoczęła się rywalizacja. Tym razem celem każdej z drużyn było otwarcie starej skrzyni pilnowanej przez uzbrojonych strażników.

GDZIE JEST KAPONIER

16. edycja Gry Miejskiej była jednocześnie pierwszą w Poznaniu grą rowerową. Jak można się domyślić, gracze przebyli trasę z różnorakimi zadaniami, wiodącą szlakiem poznańskich fortyfikacji. Zwycięskie zespoły zwiedziły niedostępne na co dzień pozostałości Fortu Roon - jedyną w Poznaniu zachowaną reditę fortu twierdzy pierścieniowej.

TAJEMNICA JOHANESSA BUSSINGA

To już III szczecińska gra miejska. Tym razem zorganizowana dla uczczenia 130 rocznicy uruchomienia pierwszego tramwaju w Szczecinie. Gracze zobowiązali się wypełnić ostatnią wolę Johanessa Bussinga, twórcy szczecińskich tramwajów, który to w pewnej niszy w starej zajezdni ukrył swój testament. Uczestnicy musieli przebyć "podróż" po historii tramwajów w swoim mieście a przy okazji rozwiązywać wiele ciekawych zadań i zagadek.

KLUCZ DO POZNANIA

W dniach 23-26 września 2009 roku odbyła się 17. edycja Gry Miejskiej, tym razem pod tajemniczą nazwą KLUCZ DO POZNANIA. Fabuła gry nawiązywała do historii ekscentrycznego kolekcjonera, który gdzieś w Poznaniu ukrył swój skarb. Zadaniem graczy było rozwikłanie tytułowego klucza i dotarcie do skrytki.

KORONA POZNANIA

17 października odbyła się 18. edycja Gry Miejskiej zorganizowana we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Studentów Architektury. Gra była elementem warsztatów architektonicznych. Obok mieszkańców Poznania, wzięli w niej udział także studenci architektury z różnych miast Polski.

OPERACJA W.W.

28 listopada odbyła się 19. Gra Miejska zorganizowana z okazji 120. rocznicy urodzin Wincentego Wierzejewskiego. Zadaniem graczy było dostanie się na spotkanie tajnej Polskiej Organizacji Wojskowej Zaboru Pruskiego. Członkami organizacji zostali wszyscy, którzy dotarli do gmachu Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

GDZIE JEST GWIAZDOR

Tegoroczne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zostały niespodziewanie zakłócone straszną wiadomością – zaginął Gwiazdor! Jak zwykle, uczestnicy 20. Gry Miejskiej stanęli na wysokości zadania. Odnaleźli porywacza, którym okazał się Santa Claus oraz uwolnili Gwiazdora. Zabawę zakończyło wspólne kolędowanie.

PIERWSZE ISKRY - TRZECIE URODZINY GRY MEJSKIEJ

Już po raz 4. spotkaliśmy się 27 grudnia, by uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich. Tym razem kanwą gry była praca organiczna oraz przygotowania do walki o niepodległość. Po zakończeniu gry zarówno zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy zostali zaproszeni na świętowanie 3. urodzin Gry Miejskiej.
Za nami już ponad czterdzieści dużych gier w różnych miejscach Polski i wiele mniejszych realizacji. W przygotowaniu są kolejne.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem Gier Miejskich realizowanych w Poznaniu od 2006 roku.

Owocnego czytania i oglądania.
zespół gramiejska.pl

WIDOK MAPY


WYBIERZ
wszystkie
KATEGORIE
wszystkie
LOKALIZACJA
wszystkie
kujawsko-pomorskie
małopolskie
mazowieckie
podlaskie
pomorskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
zagranica
WYBIERZ ROK
wszystkie
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
WYBIERZ OKRES

od
do


Partnerzy: